Foteliki samochodowe

Wg polskiego prawa dzieci muszą być wożone w fotelikach samochodowych do osiągnięcia 150cm wzrostu. W nowych przepisach kryterium wieku (12 lat) zniknęło, liczy się tylko wzrost ( do 150 cm). Jeśli dziecko ma 12 lat i więcej niż 150 cm wzrostu - może jeździć bez fotelika samochodowego.  Jeśli zaś ma 12 lat i poniżej 150 cm wzrostu - musi jeździć w foteliku.

ISOFIX

System isofix to obecnie najpopularniejszy system mocowania fotelika do przewozu dziecka w autach; za pomocą specjalnych uchwytów wczepia sie fotelik do zaczepów zamocowanych w aucie wyposażonym w isofix.

Czytaj Więcej

RWF

Foteliki RWF to foteliki montowane tyłem, obecnie już dla różnych grup wagowych. Ze względu na bezpieczeństwo zaleca się wożenie dzieci w RWFach jak najdłużej.

Czytaj więcej

0 - 13 kg

Foteliki 0-13kg to foteliki dla dzieci od pierwszego dnia życia do około 1- 1.5roku zależnie od wagi i wzrostu dziecka. Montowane ZAWSZE tyłem do kierunku jazdy.

czytaj więcej 

9 - 36 kg

Dla aut, które nie są wyposażone w system isofix powstała cała gama fotelików samochodowych, które zapewniaja dzieciom bezpieczeństwo podczas jazdy i w razie kolizji.

Czytaj więcej